SEO Çalışması

Seo Çalışması

SEO Nedir?

“SEO” "Search Engine Optimization" sözcüklerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Arama motorlarının ör; google, yandex, bing vs web sitemizi daha basit bulabilmesi, içeriğindeki metin ve görsellerin ne olduğunu öğrenmesi, dolayısıyla da arama neticeleri sayfasında yukarıya sıralarda çıkması için yapılan çalışmaya SEO Çalışması denir. "Search Engine Optimization" Tümcesinin Türkçe karşılığı ise; Arama Motoru Optimizasyonudur.

SEO çalışmaları bir çok değişik kategoride yapılabilmektedir.
Site içi seo, Site dışı seo backlink, Sosyal medya etiketlemeleri ve Tanıtım yazıları gibi kategorilerde; değişik seo çalışmaları yapılabilmektedir. Bu çalışmaların her biri hemen hemen birbiriyle irtibatlı olup, toplu bir çalışma yapılması halinde sitenizin yükseliş grafiğinde büyük bir çoğalış alana gelecektir.

SEO çalışmalarında öğrenmeniz gereken başka bir nokta ise, SEO yapılması uzun müddetler alabilen, yükselişin hemen değil de kademe kademe reelleştiği bir operasyondur.

✦ Organik Arama

Organik Arama neticelerinde, Web sitenizin görünürlüğünü, sıralama sayfalarında üst sıralara taşımayı ve var olan sıralamayı koruma hizmetidir. Organik SEO size reklamlara oranla hem daha az maliyetli, hemde geri dönüş ve hit alma açısından daha hasılatlıdır.

✦ Site İçi SEO

Web sitenizin içerisinde bulunan metin, görsel, video ve diğer bileşenlerin arama motorları tarafından tanınması, bulunabilir olması ismine yapılan sitenizin içeriğinin düzenlerek elde edilen SEO çeşididir. Sıralamada en ehemmiyetli etmenlerden birisidir.

✦ Anahtar Kelime İnceleme / Taktiği

Verdiğiniz hizmetin veya şirketinizin arama motorlarında hangi "arama sözcüğünde" üst sıralarda çıkması gerekiyorsa, bu sözcüklerin, şirketinizin ve rakiplerinizin incelemeyi güzergahında tanımlanan bir SEO cinsidir. Doğru tahlil ve strateji ile rakiplerinizden üst sıralarda çıkmanız ve çıkılan noktadan geri düşüşler yaşanmaması için profesyoneller tarafından yapılmalıdır.

✦ Sosyal Medya İrtibatları

Web sitenizin SEO'suna ehemmiyetli miktarda katkıda bulunan bir diğer çalışma ise; Profesyonel Sosyal Medya İletişimlerinin muntazam ve tasarılı bir biçimde yapılmış olmasıdır. LinkedIn, Facebook, Twitter, Google+, Instagram gibi etkin ve özellikle iş dünyası tarafından kullanılan sosyal medya hesaplarında kumpaslı olarak web sitenizden iletişim paylaşılması da sitenizin sıralamasının yükselmesinde ehemmiyetli bir role sahiptir.

✦ Link Yapısı

Web sitenizin linklerinde, tanımlanan anahtar sözcüklere ve iletişimlerin içeriğine göre yapılan çalışmadır. Popüler arama motoru Google ve diğer arama motorları tarafından olmazsa olmaz SEO tertip etmelerindendir.

✦ SEO Raporlama

Yapılan tüm çalışmaların ardından kumpaslı aralıklarla haftalık, aylık ve senelik hakimiyet edilmesi ve raporlanması yapılan çalışmaların tek tek tesirini grafikler halinde görmenize ve yükselişinizin nelere bağlı olup, nelerin afaki olduğu mevzusunda fikir edinmenize dayanakçı olur.

Uzun vadeli bir iş olan SEO çalışmaları için galibiyetli çalışma yaşamını sürdüren şirketimizle bağlantıya geçmeniz yeterlidir. Bu çalışmaların yanı gizeme sizlere web tasarımı, Google Adwords reklamları, Sosyal medya danışmalığı ve haysiyet idaresinin yanı gizeme e-ticaret gibi pek çok alanda hizmet vermeye devam ediyoruz. %100 memnuniyet prensibiyle beraber hem Türkiye’de hem de yurt dışındaki binlerce alıcımıza bu hizmetleri sunmaya ve süratli ve kapsamlı bir teknik takviye hizmeti vermeye devam ediyoruz. İşletmemiz en son teknolojileri kullandığı için programlama ve yazılım mevzularında da üst seviye çalışmalarını sizlerle paylaşmaya devam eder. Bizimle bağlantıya geçerek arzlarınızı bildirebilir ve nitelikli bir biçimde hizmet almaya başlayabilirsiniz.

TOP